Barion Pixel
Kategóriák

Lézerblokkoló beszerelés

A lézerblokkoló beszerelése még a legegyszerűbb termékek esetén is egy olyan összetett feladat, ami nemcsak jelentős szaktudást, hanem nagyon sok gyakorlatot igényel.

A megfelelő kivitelezéshez elengedhetetlen ismerni a lézerblokkolók működését, a beszerelési lehetőségeket, de autóvillamossági alapismeretek is szükségesek ahhoz, hogy a végeredmény valóban hatékony lehessen.

Jászberényi műhelyünkben 17 éves tapasztalattal biztosítjuk a lézerblokkolók szakszerű beszerelését. Több ezer autón – köztük Ferrarikon és egyéb luxusautókon – végeztünk már el ilyen beavatkozásokat, méghozzá az ügyfelek legnagyobb megelégedésére.

Pontosan tudjuk tehát, hogy milyen körültekintően kell eljárni a lézerblokkoló beszerelésekor, ezért az alábbiakban lépésről-lépésre leírtuk a teljes folyamatot, amiből mindenki számára világossá válhat, hogy valóban érdemes inkább szakemberre bízni a munkát.

A legfontosabb tudnivaló: a beszerelésnek nyoma sem marad!

Mielőtt konkrétan rátérnénk a lézerblokkoló beszerelésének lépéseire, nagyon fontos már itt az elején kiemelni, hogy pontosan tudjuk, az emberek mennyire érzékenyek az autójuk állapotára.

Kiemelnénk tehát, hogy emiatt nem kell aggódni egy lézerblokkoló beszerelésekor, hiszen a folyamatot kívül-belül a legnagyobb körültekintéssel végezzük, a beavatkozásnak így garantáltan nem maradnak nyomai.

A lézerblokkolóhoz ugyanis néhány műanyag elemet átmenetileg el kell távolítani a szerelés idejére, de ezek az átadás előtt nyom nélkül, teljesen gyári állapotban kerülnek vissza a helyükre.

A lézerblokkoló beszerelése lépésről-lépésre

A szenzorok kiválasztása és rögzítése

A lézerblokkoló beszerelése kapcsán az első és legfontosabb lépés, hogy az ügyfél kiválasztja a számára megfelelő terméket, majd eldönti, hogy milyen módszerrel szeretné, ha elvégeznénk a telepítést.

A legtöbb szenzorhoz jár szerelő konzol, de ragasztással is rögzíthető, sőt vannak olyan szettek, amelyekhez speciális rendszámtábla keret tartozik, így lehetőség van ezen a ponton elhelyezni az érzékelőket.

Ha teljes körű első és hátsó védelmet szeretnénk, akkor legalább négy szenzorral rendelkező lézerblokkolót válasszunk, amelyek közül kettő az autó elejére, kettő pedig a hátsó felére kerül.

Hogy miért nem javasolt otthon nekiállni a blokkoló telepítésének, azt jól mutatja, hogy már a szenzorok beállítása is komoly odafigyelést igényel. Az érzékelők kapcsán lényeges, hogy vízszintesen álljanak, ne jobbra, balra, felfelé vagy lefelé nézzenek.

Nem szabad továbbá, hogy a szenzor az autó vonalát kövesse, de a hatékony működéshez elengedhetetlen, hogy ne legyenek elrejtve, ne kerüljenek rács mögé, azaz semmi se takarja el a szabad kilátásukat, hiszen ez a működésük alapja.

A kapcsoló elhelyezése

A szenzorokat követően a lézerblokkoló beszerelés következő lépése a kapcsoló elhelyezése, hiszen valahonnan működtetni kell a rendszert.

Az ügyfél dönti el, hogy a kapcsoló a műszerfalba kerüljön vagy más módon helyezzük el a sofőr ülés közelében. Lehetőség van közvetlenül a műszerfalba vagy más műanyag elembe fúrni – általában a kihasználatlan gombok vagy a világításkapcsoló megfelelőek ehhez –, ellenkező esetben a kapcsolót a gyári kábelén keresztül ki lehet lógatni például a kormány alatti részen, ami nem igényel fúrást.

A kapcsoló mellett az ügyfélnek kell döntenie arról is, hogy a visszajelző LED hol helyezkedjen el az autóban. Az esetek döntő többségében az A oszlophoz szereljük, de más lehetőségek közül is lehet választani.

Itt is nagyon fontosnak tartjuk megjegyezni, hogy bármelyik opció mellett is dönt az ügyfél, a kapcsolókat minden esetben gyári minőségben építjük be, mintha azok mindig ott lettek volna.

A GPS detektor felszerelése

Nem minden lézerblokkolóhoz jár, de a komplexebb csomagokban található GPS detektor is, aminek a felszerelési helyéről szintén az ügyfél dönt. Rögzíthető a műszerfalra, de más kevésbé látható helyre is.

Ha az ügyfél szeretné elrejteni, a rendszerhez csatlakoztatni lehet egy GPS antennát, amit a szélvédő környékén vagy a motortérben célszerű elhelyezni úgy, hogy száz százalékos jelet kapjon az eszköz. Ez az antenna a komplex szettek tartozéka, aminek költségét a vételár tartalmazza.

Csatlakoztatás az autó elektromos rendszeréhez

Miután a szenzorok kábelezése megtörtént, a beszerelt eszközt csatlakoztatni kell az autó elektromos rendszeréhez. A lézerblokkoló központi vezérlőjét így hozzákötjük a kábelkorbácshoz, hogy a kapcsoló, a visszajelző és a hangszóró is működőképes legyen.

Az autó elektromos rendszeréről külön kábelen keresztül természetesen a blokkoló központi vezérlő egységét is ellátjuk árammal.

Lézerblokkoló beszerelése? Forduljunk szakemberhez!

Amint tehát az a fentiekből is kiderült, a lézerblokkoló beszerelése több olyan lépésből áll, amelyek szaktudást és gyakorlatot igényelnek, hogy a végeredmény ne csak hatékony, hanem esztétikus is legyen egyszerre.

Jászberényi műhelyünkben hatalmas tapasztalattal, rövid határidőkkel és garanciális munkavégzéssel vállaljuk a lézerblokkolók telepítését. Keressen minket bizalommal elérhetőségeinken!

Kosár
Bejelentkezés

Nincs még fiókod?